Respublikinė paroda “Gobelenas vakar ir rytoj”

AUKSĖ DAUGELIENĖ

“Viltis“/ 2019

Urbanistinis peizažas 61X68 cm.

Gobelenas. Medvilnė 2019 m. Audimas rankomis.

Gobeleno pavadinimas „Viltis“. Šis pavadinimas tarsi koduoja vilties išraišką tvyrančia Lietuvos visuomenės gyvenime. O pasirinktas urbanistininio peizažo ir burės vaizdinys  apibudina vidinius išgyvenimus ir nuotaikas. Nuo jaunystės domiuosi socialinėmis temomis, šalies ir pasaulio įvykiais. Vystydama kūrybinį procesą be abejo sekiau vyksmą Lietuvos kultūriniame bei politiniame gyvenime. Tai nulėmė kūrinio temą ir nuotaiką. Panorau  perteikti viltingus tautos lūkesčius, sunkų kantrų darbą, fizines ir emocines žmonių būsenas.

Darbe panaudoti simboliai burė, tai viltis. Gedimino stulpai, tai aukuras, šeimos židinys. Į Gediminaičių stulpus /panaudotus dar 1397 m. Vytauto herbe/ žvelgiant iš viršaus, matomas kvadratas, tai žemės plotas, būstas, mūsų namai, ir valstybė. Savo idėjos išraiškai pasirinkau tradicinį audimo būdą, kuris leidžia pasakyti, kad mūsų identitetas įskiepitas protėvių – visada gyvas.  Audė močiutės, audžia mamos tikėkimės gal aus ir dukros, vakar, šiandien ir rytoj. Tai paveldu perduodama iš kartos į kartą, kaip ir meilė savo šaliai, jos tradicijoms ir etniniam paveldui.

Darbui naudoti natūraliai dažytos medvilnės siūlai, pasirinktas monochrominis koloritas. Švelni ir rami linija.

Savo kūriniu noriu pasakyti, kad esame stipri, kantrių ir darbščių žmonių tauta, su viltimi žengianti į priekį.

 Publikacijos:

 https://kauno.diena.lt/naujienos/laisvalaikis-ir-kultura/zvaigzdes-ir-pramogos/gobelenas-vakar-ir-rytoj-stilistikos-ir-temu-ivairove-960320

 https://ciurlionis.lt/veikla/parodos/gobelenas-vakar-ir-rytoj/

 http://www.rinkosaikste.lt/naujienos/aktualijos/j-monkuts-marks-galerijoje-respublikin-paroda-gobelenas-vakar-ir-rytoj